Odpowiednia oprawa obrazów - to klucz do sukcesu....

Jesteś pasjonatem sztuki? Malarstwo to Twoja pasja? Planujesz sprzedaż swoich prac? Może chcesz podarować komuś osobisty prezent? Pomyśl koniecznie o odpowiedniej oprawie. Passe Partout to świetny pomysł. Papierowa oprawa znajdująca się wewnątrz ramy (może być zdobiona) fantastycznie komponuje się z obrazem. Dzięki niej praca wygląda bardziej profesjonalnie i zyskuje na wartości. Oprawa obrazów wbrew pozorom jest bardzo istotna. Odpowiednio dobrana sprawia, iż - portrety, pejzaże, awangardowe malunki, czy też szkice, wyglądają bardziej profesjonalnie. Możesz pomyśleć o wycenie i sprzedaży swoich prac - jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Przekonaj się sam, zainwestuj w oprawę swoich prac i zobacz co się stanie. Z pewnością zyskają one na zainteresowaniu. Rozwijaj swoją pasję, poszerz działalność...

Sztuka nowoczesna i jej działanie na człowieka

W dzisiejszych czasach gdzie nie spojrzymy tam widzimy dzieła artystyczne. Sztuka otacza nas z każdej strony, potrafi zachwycić, chwycić za serce, rozkołysać zmysły. Sztuka nowoczesna trwa i wciąż się zmienia, tak jak zmieniają się ludzi i cała cywilizacja. Można nawet mówić o tym, że sztuka to kultura i wychowanie. Dzieło artysty to jego przekaz, wciąż uczymy się rozumieć drugiego człowieka, który poprzez swoje dzieła obnaża się przed nami ze swoich emocji, uczuć i sposobu postrzegania świata.

Sztuka nowoczesna to sprawdzony sposób na odstresowanie się, pobudzenie wyobraźni i uspokojenie zmysłów. Sztuka nie tylko ma na celu uczyć, ale również ma działać terapeutycznie i pozytywnie pobudzać do działania.

21.06.2011. 17:00

Obrazy olejne

obrazy

Malarstwo olejne polega na malowaniu farbami olejnymi na płótnie, desce oraz na innych, nieraz bardzo nietypowych materiałach. Najczęściej na obrazy olejne twórcy przeznaczają deski, pilśnie, tektury, ale przede wszystkim jest to płótno lniane.


Malarze najbardziej cenią sobie płótno, w którym splecione są nitki o jednakowej grubości, ponieważ taki rodzaj płótna równomiernie się kurczy pod wpływem np. wilgotności. Te płótna, w których splecione są nitki o różnych grubościach mogą pękać na skutek nierównomiernego kurczenia się.


Patrząc na obrazy olejne wydaje się, że dzieło twórcy zaczyna się i kończy na naniesieniu przez niego farb na płótno. Tymczasem samo jego przygotowanie jest pracochłonną czynnością, od której zależy m.in. trwałość obrazu, a czasem jego odporność na warunki atmosferyczne.

14.07.2009. 10:23